2016_tote-8780

ToTe:n jalkapallojaoston tehtävänä on johtaa, valvoa ja ohjata eri joukkueissa tapahtuvaa jalkapallo- ja futsaltoimintaa. Jaosto edustaa seuraa lajinsa valtakunnallisessa lajiliitossa, Suomen Palloliitossa (SPL).

Nimi Tehtävä Puhelin Sähköposti
Veijo Ilomäki Puheenjohtaja 041 514 2635 veijo.ilomaki(at)elisanet.fi
Janne Reitala Varapuheenjohtaja 050 427 1771 janne.reitala(at)hus.fi
Emma Hakanen Jäsen 050 337 4188 emma.hakanen(at)gmail.com
Emmi Koskenvesa Jäsen 040 595 0896 emmi.koskenvesa(at)gmail.com
Ilmari Lehtonen Jäsen  045 3598655 imppu.lehtonen(at)gmail.com
Antti Kippola Jäsen 040 588 2002 antti_kippola(at)hotmail.com
Henrik Pekkala Jäsen 040 535 5638 henrik.pekkala(at)kpmg.com
Ville Sallinen Jäsen 050 517 6763 villesallinen1(at)gmail.com
J-C Söderholm Jäsen 041 469 1676 jcsolm@gmail.com
Pekka Pessi Jäsen  040 837 3040 pekka.valtteri.pessi@gmail.com

Harjoitusvuorot

Jaosto hakee joukkueille harjoitusvuorot Helsingin kaupungilta. Kustannukset jyvitetään joukkueille. Lisäksi joukkueet voivat hankkia lisävuoroja yksityisiltä liikuntapaikkojen vuokraajilta.

Kilpailutoiminta

Jaosto ilmoittaa joukkueet SPL:n Etelä-Suomen alueen järjestämään viralliseen kilpailutoimintaan.

Koulutustoiminta

Joukkueet huolehtivat itsenäisesti tarvittavasta pelaaja- ja valmentajakoulutuksesta. Jaosto osallistuu tarvittaessa junioreiden valmentajakoulutuksen kustannuksiin.

Talous

Jaoston tulot koostuvat pääosin pelaajilta kerättävistä lajimaksuista, jotka peritään joukkuekohtaisen pelaajamaksun yhteydessä. Seuralta saatavan kaupungin toiminta-avustuksen käytöstä päättää jaosto joukkueiden toiminnan laatuun ja laajuuteen suhteutettuna. Lisäksi yksittäiset joukkueet voivat hankkia mainos- tai sponsorituloja.

Menot koostuvat seuralle maksettavista jäsenmaksuista, kenttä- ja salivuokrista, kilpailumaksuista ja koulutustoiminnasta. Kilpailutoimintaan osallistuvien joukkueiden rahaliikenne voidaan hoitaa jaoston pankkitilin kautta.