2016_tote-8780

ToTe:n jalkapallojaoston tehtävänä on johtaa, valvoa ja ohjata eri joukkueissa tapahtuvaa jalkapallo- ja futsaltoimintaa. Jaosto edustaa seuraa lajinsa valtakunnallisessa lajiliitossa, Suomen Palloliitossa (SPL).

Nimi Tehtävä Puhelin Sähköposti
Veijo Ilomäki Puheenjohtaja 041 514 2635 veijo.ilomaki(at)elisanet.fi
Janne Reitala Varapuheenjohtaja, edustusjoukkue 050 427 1771 janne.reitala(at)hus.fi
Emmi Kaarto Naisjalkapallo 045 276 2236 emmikaarto(at)hotmail.com
Harri Kukkula Futsal (juniorit) 040 861 5034 harri.kukkula(at)lexhill.fi
Arto Fyrqvist Seniorifutis 044 322 4028 arto.fyrqvist(at)suomi24.fi
Antti Kippola Futsal (miehet >35v) 040 588 2002 antti_kippola(at)hotmail.com
Henrik Pekkala Jäsen 040 535 5638 henrik.pekkala(at)r-m.com
Ville Sallinen Jäsen 050 517 6763 villesallinen1(at)gmail.com
Iiro Koski Jäsen  045 342 4328 iiro.koski(at)gmail.com

Harjoitusvuorot

Jaosto hakee joukkueille harjoitusvuorot Helsingin kaupungin liikuntavirastolta ja opetusvirastolta. Lisäksi joukkueet voivat hankkia omalla kustannuksellaan lisävuoroja yksityisiltä liikuntapaikkojen vuokraajilta.

Kilpailutoiminta

Jaosto ilmoittaa joukkueet SPL:n Helsingin ja/tai Uudenmaan piirien järjestämään viralliseen kilpailutoimintaan.

Koulutustoiminta

Joukkueet huolehtivat itsenäisesti tarvittavasta pelaaja- ja valmentajakoulutuksesta. Jaosto osallistuu tarvittaessa junioreiden valmentajakoulutuksen kustannuksiin.

Talous

Jaoston tulot koostuvat pääosin pelaajilta kerättävistä lajimaksuista, jotka peritään joukkuekohtaisen pelaajamaksun yhteydessä. Seuralta saatavan kaupungin toiminta-avustuksen käytöstä päättää jaosto. Lisäksi yksittäiset joukkueet voivat hankkia mainos- tai sponsorituloja.

Menot koostuvat seuralle maksettavista jäsenmaksuista, vuokrista, kilpailumaksuista, koulutustoiminnasta, varusteista. Kilpailutoimintaan osallistuvien joukkueiden rahaliikenne voidaan hoitaa jaoston pankkitilin kautta.